dif
16 بهمن 1401 - 14:18

افزایش ضریب اشتغال تخت های بیمارستانی ایلام به 2 درصد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام گفت: ضریب اشتغال تخت های بیمارستانی در ایلام با راه اندازی بیمارستان رازی به 2 درصد افزایش خواهد یافت.

جاسم محمدی رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام ظهر امروز درگفت و گو با خبرنگار خبرگزاری فارس در ایلام از فعال شدن بیمارستان رازی خبر داد و اظهار کرد: هم اکنون ۱۰۰ تخت این بیمارستان در مدار فعالیت قرار گرفته و به تدریج سایر بخش‌ها نیز راه اندازی خواهند شد.

وی افزود: ۱۰ اتاق عمل و اتاق زنان و زایمان در این بیمارستان پیش بینی شده که در صورت تزریق اعتبار مورد نیاز تمامی این قسمت‌ها راه اندازی می‌شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام ضمن اشاره به این که  تعداد تخت های بیمارستانی استان بر اساس شاخص های جمعیتی تعریف شده باید حدود ۷۹۰ تخت باشد اظهار کرد: با راه اندازی بیمارستان رازی این تعداد به حدود ۷۵۰ تخت خواهد رسید.

وی ضمن اشاره به این که سال بهره برداری این بیمارستان ۱۳۸۸بوده است اظهار کرد: به دلیل کمبود اعتبارات و محدودیت‌های بودجه تکمیل آن به طول انجامیده است اما طی یکسال اخیر تلاش برای فعال کردن بخش‌هایی از این مرکز بزرگ درمانی انجام گرفت.

این مقام مسئول با اشاره به بکارگیری نیرو‌های مورد نیاز در این بیمارستان تصریح کرد: بکار گیری نیرو منوط به تعیین تکلیف استخدام‌های جدید وزارتخانه است که در سال آینده انجام خواهد شد و بخشی از این استخدام‌ها نیز برای بیمارستان رازی ایلام است، ولی تاکنون سهمیه استان مشخص نشده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی در پایان با اشاره به این که  ضریب اشتغال تخت‌های بیمارستانی در استان ۱/۶درصد است تصریح کرد: با تکمیل بیمارستان رازی این مقدار به ۲ درصد خواهد رسید، درحالیکه میانگین کشوری در این زمینه ۱/۶۷است. 

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1020081